Egy szép őszi napon, amikor a vénasszonyoknak és/vagy az indiánoknak hála, ezer watton ragyogott a novemberi napsütés, Az ihatóbb Magyarországért csoport szervezésében, Nyulasi Gábriel István vezetésével buszra szálltunk és elindultunk a - nem is olyan messzi- távolba.. megálltunk itt is, megálltunk ott is, láttunk kastélyt, emlékművet, koccintottunk is a hősökre -így százegynéhány évvel később- de az igazi kaland csak ezután kezdődött..
Buszunk halált megvető bátorsággal és a sarki kocsma törzsközönségének lelkes, több oldalon egyszerre zajló, Showder klub-ot és Szalacsit megszégyenítő pantominjátékának segítségével beevickélt a szűk pincesoron -hála Jézusnak, aki a sarkon állt, néma, feszült megfigyelőként, vagy hála a sofőrnek, aki a Kálváriát sem döntötte ki- megérkeztünk.
De meg ám!
..és ott állt előttünk Ő, lelkesen integetve:
A móri Haramia
…vagy Othello, a velencei mór... de nem, kérem, nincs itt semmi dráma, sőt, ezen a környéken kékszőlő se nagyon, hiszen Móron vagyunk, a Vértes és a Bakony lábánál elterülő kisvárosban, az ezer jó Ezerjó hazájában, ahol a torkunkat maximum a helyi savak és alkoholfokok csiklandozzák…
Látogatásunk célállomása nem más, mint Miklós Csaba, azaz miklóscsabi Tündérkertje.
Az ajtóban forralt bor és törkölypálinka fogadott bennünket, zsíros kenyér, lilahagyma. Veleje nem volt a beígért pirítósnak, de hamar kárpótolt bennünket a pince mélye és annak kincsei.
Utazóbőröndünket otthon hagytuk, hiszen a távolság nem akkora, de bevallom, jól is tettük, hiszen a női lélek egyik alaptézise, hogy mi soha Nem férünk a bőröndbe, így sok kacat nélkül, könnyebb szívvel mondhattuk a házigazdának két töltés között, hogy:
- Csabi! Beszélj hozzám!
Az Ezredes úr személyesen nem volt jelen, lévén Moorer (móri) tűzoltó, így valószínű épp nem borral, vízzel oltott… a családot kishugi képviselte, igaz, ő is csak e bor címkéjén került elénk…
Bár a borsor hetesnek indult, Csabi azonban úgy gondolta, Roger (nem, nem a nyúl) Mór nélkül nem élet az élet.. igaza volt/van talán, hiszen kóstoltunk ilyet is, kóstoltunk olyat is, ittuk borát és szavait, volt , kinek ez tetszett, volt kinek az, de a végén együtt jutottunk el a Nirvánába..
A mostani sorba nem fért ugyan bele, de legközelebb mindent meg kell kóstolnunk, Csakazízéért, szerintem a szánk így is Füligér, hiszen ebben egyetértettünk, amit Csabi művel - úgy a terület, mint a tett - kész Csoda!
Apa s fia, Apa bora, jövünk még! Punktum!
Kóstolt tételek:
1, Utazóbőrönd 2009
Királyleánya.
2, Moorer 2009
Ezerjó.
3, Roger Mór 2009
Ezerjó
4, Tündérkert 2009
Tramini.
5, Haramia Cuvée 2009
Tramini, Leányka, Pinot Blanc.
Félszáraz.
6, Nem férünk a bőröndbe 2009
Chardonnay.
7, Ezredes úr 2009
Ezerjó
8, Beszélj hozzám 2009
Ezerjó, Chardonnay.
9, Nirvána 2009
Ezerjó.
Édes.
Csabi borait megénekelték százan, százféleképpen.. Jómagam elfogult vagyok úgy a borásszal, mint a vidékkel szemben is, így nem bonyolódnék szakmai csűrés-csavarásba, annyit mondok inkább, aki nem hiszi, járjon utána! ..hisz Mór itt van, épp egy kortyintásnyi távolságra...
Borissza Clarissa
Ps: A fotóért köszönet Gábrielnek!
Péntek esti buli-alapozó illatos rozékkal
Indítsd nálunk a péntek esti bulit, remek rozék társaságában, hogy az este további része is rózsaszín legyen!
A szokott címen (I. ker. Döbrentei u. 22, Újvilági Borok Háza), új időpontban, PÉNTEKEN (nov. 19-én) 19.00 órai kezdettel!
Ajánlatunk a következő:
1, Gedeon : Perle Rose-Kékfrankos Gyöngyözõbor / Duna Borrégió
2, Gedeon Kékfrankos Rose 2009
3, Riebeek Cellars : Pinotage Rose 2010 / Dél Afrika
4, Chateau Wanda Márton / Kékfrankos Rozé 2010 / Eger
5, Jekl Flóra IL PRIMO Rose /Kadarka-Pinot Noir/ 2009/ Villány
6, Passion 4 : Malbec Rose 2009 / Argentína - Mendoza
7, Dadivas Cuvée 2008 : Tempranillo-Merlot-Pinot Noir, Touriga Nacional /Brazília
A részvételi díj 3300 Ft.
Jelentkezni a bortabor@gmail.com mail címen lehet.
